Info

Základní informace a filosofie

F otografie portrétů a svateb je o lidech a jejich emocích. Když se podíváte na mé fotografie, chtěla bych, abyste i po letech cítili co zachycují … jedinečnou atmosféru okamžiku, lásku, přátelství, radost, přirozenost … měli by především zachycovat KDO SKUTEČNĚ JSTE A CO PROŽÍVÁTE, nejen to, co máte právě na sobě, i když i to je ve svatební den důležité.

Svatební fotografie a styl focení je subjektivní záležitost, proto se jako svatební fotograf snažím o individuální přístup. Vždy se snažím o nějaký ten kousek originality a nový úhel pohledu, o přístup, který bude snoubencům nejvíce vyhovovat. Výsledné fotografie jsou tak ovlivněny nejen prostředím a počasím, ale také jedinečností každého páru.

Myslím, že focení by měla být i zábava, proto se snažím, abyste se cítili uvolněně a užili si to. Přílišné a nepřirozené aranžování je někdy spíše na škodu a ubírá na skutečných emocích a prožitku z fotografie. Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása, a myslím, že to většinou platí i u focení svateb.

Délka focení

F otím od krátkých svateb pouze s obřadem až po celodenní fotografování do nočních hodin. Specializuji se ale především na zachycení celého nebo většiny svatebního dne.

Při celodenním fotografování lze lépe předejít nepředvídatelným událostem, operativně reagovat na změny počasí a celé focení je ve větším klidu a pod menším časovým stresem. Lze využít několika lokalit na focení a tím pádem je větší šance na zhotovení originálnějších a kvalitnějších záběrů. Většinou pak fotíme aranžované fotografie dvakrát až třikrát za den, a lze využít krásného světla na sklonku dne a při západu slunce. Další výhodou je možnost zachycení těch správných reportážních záběrů a momentek, které dotvářejí tu speciální atmosféru svatebního dne, a které by v příběhu rozhodně neměli chybět.

Oblast focení

F otím převážně v Praze, Středočeském, Karlovarském a Ústeckém kraji, ale přijímám zakázky z celé České republiky i mezinárodní zakázky.

Nabídka a cena

J elikož se snažím o individuální přístup u každé svatby, pro více informací o volném termínu a o ceně za svatební foto právě Vašeho svatebního dne mě, prosím, kontaktujte.

Vzhledem k tomu, že svatební sezóna u nás netrvá příliš dlouho, doporučuji si Váš termín včas zarezervovat.

Standardně nabízím u každého svatebního focení:

   • předsvatební setkání – setkání probíhá dle požadavků a časových možností snoubenců, není podmínkou, ale vřele jej doporučuji; doladíme na něm detaily a požadavky na výsledné fotografie, máme možnost se na něm lépe poznat a focení bude probíhat v uvolněnější atmosféře, budu mít lepší představu o tom, jaký přístup zvolit a jaké případné dekorace a propriety si připravit
   • originální svatební slideshow – průřez nejlepších záběrů ze svatebního dne v podobě originální slideshow s možností zvolení své oblíbené hudby, kromě hudby lze zvolit i vybrané fotografie a celkově prezentaci upravit k Vaší spokojenosti; ukázky některých slideshow naleznete zde
   • upravené fotografie v plném rozlišení k tisku v počtu dle rozsahu focení na DVD – každá fotografie je samostatně upravená a zpracovaná v profesionálním grafickém editoru; dle dřívějších zkušeností a požadavků tištěné fotografie standardně nenabízím, místo toho poskytuji svatební slideshow, na zhotovení tištěných fotografií se lze ale dohodnout
   • klientský web – zabezpečený a heslem chráněný web s nejlepšími fotografiemi, který můžete zpřístupnit své rodině, přátelům a známým
   • posvatební asistence – dodatečné grafické úpravy již předaných fotek na přání
   • přenosný ateliér – možnost využití zábleskových světel v interiéru při zhoršených světelných podmínkách a nevhodném počasí

Nově nabízím svým klientům na svatební foto také 10% slevu na focení dětí, portrétní nebo rodinné focení buď u nich doma, v exteriéru nebo ateliéru v Praze! Více v sekci Portréty.

1 Comment. Leave your Comment right now:

 1. by Eliška Motlíčková

  Dobrý den,

  velmi se mi líbí ukázka Vaší práce na webových stránkách.

  Ráda bych Vás tedy požádala o zaslání alespoň orientační ceny focení svatby, která by byla 10. července v Kralupech nad Vltavou.

  Představovala bych si alespoň pár fotek z příprav, obřad, společné fotky, fotky ženicha a nevěsty a pak pár fotek z hostiny. Bylo by to takto možné?

  Předem moc děkuji a přeji hezký zbytek dne

  Motlíčková Eliška

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*


*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>